Spěchej pomalu!

Střední odborná škola Luhačovice letos vyhlásila 6. ročník literární soutěže Spěchej pomalu! Zapojilo se 27 škol a organizátorům přišlo celkem 116 prací. Z naší školy se zúčastnily dvě žákyně – Veronika Mátlová 6. B a Esti Sochorcová 8. A. Úkolem bylo napsat fantasy, hororový, dobrodružný příběh, nebo komiks na volné téma. Všechny práce hodnotili známí spisovatelé Jan Cimický a Jiří Žáček.

Vyhlášení proběhlo 13. 12. 2018 na půdě SOŠ Luhačovice. Práce žáků byly hodnoceny následovně – umístění do 3. místa, dále byla udělena Čestná uznání a Zvláštní ocenění. Esti Sochorcové bylo uděleno za povídku „Poletím“ v kategorii 8. tříd Zvláštní ocenění, které přijala spolu s gratulací z rukou Jana Cimického.

Naší žákyni gratulujeme a přejeme hodně inspirace k dalšímu psaní.

Napsala Mgr. Zdeňka Ryšková