Mikulášská nadílka

Ve středu 5. prosince proběhla v naší škole mikulášská obchůzka s nadílkou, kterou připravili již tradičně žáci 9. ročníku. Kromě dětí z prvního stupně navštívili také obyvatele Charitního domova pro seniory. Babičky a dědečkové byli velmi potěšeni a  rádi zazpívali Mikulášovi a jeho družině několik pěkných písniček. Za to je andělé odměnili malými dárky.

Potom se Mikuláš s krásnými anděly a dvěma čerty, kteří skupinu pro jistotu doprovázeli, vydali mezi ty nejmenší děti do prvních a druhých tříd. Velké napětí povolilo, když Mikuláš, který všechno ví, mohl děti pochválit za pěkné chování a snahu. Prvňáčci pak samozřejmě ještě zazpívali a dostali zaslouženou odměnu. Podobně to dopadlo i ve druhých třídách, až měli čertíci obavu, že nebudou mít koho postrašit. U starších dětí se přece jen našlo pár zlobivců, ale ti naštěstí slíbili, že se polepší.

Letos mohl být Mikuláš i jeho družina velmi spokojeni. Při své návštěvě našli opravdu mnoho hodných a snaživých školáků. Svatý Mikuláš byl velice gs rolex day date mens 40mm m228206 0011 dark rhodium dial rád a děti povzbuzoval, ať vydrží co nejdéle, aby je mohl zase odměnit, až se za rok vrátí.

Napsala Mgr. Romana Ryšková