Podpora vzdělávání na ZŠ Hluk

EK schválila Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Praha, 13. května 2015 – Evropská komise schválila Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV) pro programové období 2014-2020, jehož alokace představuje 2,77 miliardy eur. Znamená to, že Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) jako Řídicí orgán OP VVV bude moci vyhlásit první výzvy. V letošním roce je plánováno vyhlášení 21 výzev v celkovém objemu přesahujícím 33 miliard korun.

Prioritní osa 1 – Posilování kapacit pro kvalitní výzkum je zaměřena především na podporu většího zapojení excelentních výzkumných týmů do mezinárodního výzkumu a zvýšení konkurenceschopnosti.

Prioritní osa 2 – Rozvoj vysokých škol a lidských zdrojů pro výzkum a vývoj je koncipována tak, že klade důraz na rozvoj profilace bakalářských a magisterských studijních programů v souladu s potřebami trhu práce a také na zvýšení účasti studentů se specifickými potřebami a z etnických minorit (včetně Romů) na vysokoškolském vzdělávání.

Prioritní osa 3 – Rovný přístup ke kvalitnímu předškolnímu, primárnímu a sekundárnímu vzdělávání má za cíl zejména zvýšení kvality předškolního vzdělávání s ohledem na usnadnění přechodu dětí na základní školu, zlepšení sociální integrace žáků včetně začleňování romských dětí do vzdělávání, zkvalitnění přípravy budoucích pedagogů, posílení odborné přípravy v návaznosti na potřeby trhu práce a další.