Školní rok 2018/2019

SCIO testy

Informace pro současné deváťáky, kteří se přihlásili k testování SCIO. Jsou zde připojeny  instrukce pro žáky  k nadcházejícímu testování. Doporučujeme si projít i tzv. DEMOTEST, který vysvětluje ovládání testovacího prostředí.

Aktivní škola

Vážení rodiče, naše škola se zapojila do projektu Aktivní škola a zajistila pro Vaše děti přístup na portál www.proskoly.cz . Po zadání přístupových údajů, které děti dostaly, na portálu najdou řadu testů na procvičování českého pravopisu, čtenářské gramotnosti nebo slovní zásoby z angličtiny. Portál dále nabízí ucelenou řadu pracovních listů, kvízů, úloh na rozvoj logiky, paměti, prostorové představivosti apod. ...

Podzim ve Vídni

Na listopad jsme pro žáky sedmých, osmých a devátých tříd s výukou němčiny připravili jednodenní zájezd do Vídně. V 7 hodin ráno jsme vyrazili vlastním autobusem směr Rakousko. Vídeň nás přivítala v mlhavém oparu. Celý den jsme strávili poznáváním dominant i různých zákoutí tohoto nádherného města. Viděli jsme Schwedenplatz, Ankenuhr, Graben, Hofburg, Rathausplatz, Parlament, Maria-Theresien Platz, ...

Exkurze do Brna

Tradiční dějepisně-zeměpisná exkurze 6. tříd se uskutečnila ve čtvrtek 11. října 2018. V Brně žáci nejprve navštívili pavilón Anthropos, který je součástí Moravského zemského muzea. Čekala na ně komentovaná prohlídka o životě pravěkých lidí i zvířat z doby kamenné. Mezi vystavenými modely obydlí, kostrami a nástroji vždy nejvíce zaujme dominanta pavilonu – vycpaný mamut. Druhá ...

Slovácká školní liga v BeeBallu

Spolu se začátkem školního roku začal i 7. ročník Slovácké školní ligy v B-ballu. V letošním školním roce reprezentuje naši školu třída 4. A. První turnaj se uskutečnil 10. 10. 2018 ve sportovní hale v Kunovicích. Naši žáci ukázali, jak se během roku zlepšili a obsadili krásné třetí místo, za které si do celoroční tabulky zapsali 4 body. Žáci porovnali své síly a ...

Výskyt vší

Vážení rodiče,  v poslední době se opakovaně objevují  na naší škole vši. Žádáme Vás, abyste dětem zkontrolovali hlavy a případně udělali potřebná opatření k odvšivení. Věnujte prosím pozornost následujícím základním informacím: Informace a doporučený postup při výskytu vši dětské (hlavové) Co je veš dětská? Veš dětská – vlasová je cizopasný hmyz napadající vlasatou část hlavy, kde saje krev. Tento parazit se ...

Změna telefonních čísel

Vážení rodiče, rádi bychom Vás upozornili na změnu telefonního čísla ve školní družině a ve sborovně na staré škole, tedy pro kontakt s třídními učitelkami 1. – 2. tříd. Nová čísla: ŠKOLNÍ DRUŽINA: 728 518 776 SBOROVNA 1. – 2. TŘÍDY: 728 518 745  

Volby do školního parlamentu

Žákovský parlament zvolen! V pátek 21. 9. proběhly na naší škole historicky první volby do žákovského parlamentu. Účastnili se všichni žáci od třetích do devátých tříd, takže i ti nejmenší si mohli vyzkoušet své budoucí volební právo. Průběh voleb jsme se snažili co nejvíce přizpůsobit realitě, aby každý žák  viděl, jak fungují. Samotným volbám však předcházely dlouhé přípravy, ...

Atletický čtyřboj

Atletický čtyřboj 2018 – Uherské Hradiště Dne 26. září se žáci zúčastnili atletického čtyřboje konaného v Uherském Hradišti. I přes nepřízeň při tréninku, kvůli rekonstrukci hřiště u sportovní haly, se žákům podařilo předvést skvělé výkony, které škole přinesly krásné 10. místo. Školu reprezentovali tito žáci: Hrdinová Markéta, Hubáčková Magdalena, Pospíšková Julie, Zlínský David, Nemrava Martin, Kremr ...

Den otevřených dveří

  Naše škola pořádá „Den otevřených dveří“ a výstavu prací žáků školy na téma „100 let republiky„. Prostory školy budou pro veřejnost otevřeny v pátek 5.10. od 14:00 do 18:00 hodin a v sobotu 6.10. od 9:00 do 12:00 hodin. Jste srdečně zváni.