Školní rok 2018/2019

Sběr papíru

Sběr papíru proběhne ve dnech 29. a 30. dubna v době od 14.00 do 16.30 hodin.  Vyhodnocovat budeme nejlepší třídy a sběrače. 

Velikonoční jarmark

Na čtvrtek 11. dubna se žáci naší školy připravovali již dlouho dopředu. V prostorách hlucké tvrze všechny třídy naaranžovaly svoje velikonoční výrobky k prodeji. A bylo opravdu co nakupovat – velikonoční věnečky, ozdoby, květináčky, ručně pletené tatary, zápichy, krásná velikonoční vajíčka, osení a mnohé další dekorace. Postupně ve všech třídách ubývalo z nabídky a děti pružně reagovaly i úpravou ...

Den podle Amose

Stalo se již každoroční tradicí, že u příležitosti výročí narození Jana Amose Komenského se koná na naší škole projektový Den podle Amose. Právě Komenský byl první, kdo přišel s termínem Homo ludens (lat. hrající si člověk). Jedná se o pojem popisující člověka, jenž vyvíjí své schopnosti a možnosti prostřednictvím hry. Učitelé si pro žáky připravili nejrůznější dílničky a ...

Folklorní soubor Hluboček

FS Hluboček čeká v dubnu několik velikonočních vystoupení. Dne 11. dubna se předvedeme na tvrzi v rámci Velikonočního jarmarku ZŠ Hluk, v neděli 14. dubna ve 14 hodin nás můžete vidět na hluckých památkových domcích na akci Malované vajíčko na červenéj šňůrce a 21. dubna ve 13.30 hodin vystoupíme na tvrzi na Velikonočním koštu slivovice. Na tato ...

Informace k zápisu do 1. tříd

Vážení rodiče, formuláře potřebné k zápisu do základní školy jsou připravené v MŠ Hluk. Zároveň je zde k dispozici tabulka, do které se prosím zapište na Vámi vybraný čas zápisu.

Bruslení

Během měsíce března jsme uspořádali pro naše žáky z prvního i druhého stupně bruslení v Uherském Ostrohu. Během dvou hodin si výborně zabruslili a oprášili svoje bruslařské umění, ale také si užili s kamarády i jinou zábavu, než ve škole.

Poděkování

Pedagogický sbor děkuje všem členům žákovského parlamentu za milé překvapení v podobě kytičky, které naplánovali na Den učitelů. Poděkování rovněž patří sponzorům, kteří žákovskému parlamentu přispěli drobnými finančními příspěvky. 

Výskyt vší

Vážení rodiče,  v poslední době se  na naší škole potýkáme opakovaně s výskytem vši dětské. Prosíme Vás, abyste provedli důkladnou kontrolu hlavy vašeho dítěte a případně udělali potřebná opatření k odvšivení. Děkujeme za spolupráci.  

Veselé zoubky

Ve školním věku se dětem postupně začínají vyměňovat zuby dočasné za zuby stálé.  Proto se žáci 1. tříd zapojili do preventivního programu „Veselé zoubky“, který je zaměřen na správnou péči o zuby. Mimo jiné se žáci  dozvěděli, proč je nutné chodit na preventivní prohlídky k zubnímu lékaři a co všechno je potřeba dělat pro zdravý a správný růst zubů. Na děti ...