Školní rok 2018/2019

Olympiáda v anglickém jazyce

Deset dní před Vánoci proběhlo školní kolo Olympiády v anglickém jazyce pro žáky 6. a 7. ročníku, kterých se nakonec sešlo 15. Soutěžili v tradičních disciplínách – písemném gramatickém testu s poslechem a v ústní části, která zahrnovala představení se, povídání na zvolené téma (Moje rodina a přátelé, Záliby a volný čas, Počasí a roční období, Sporty a ...

Slovácká školní liga v BeeBallu

11. prosince 2018 proběhl ve sportovní hale v Kunovicích druhý turnaj v B-ballu. Žáci 4.A se pustili do zápasů s velkým nadšením. Dva zápasy vyhráli, jeden prohráli a obsadili tak opět třetí místo, za které si do celoroční tabulky zapsali 4 body. Žáci porovnali své síly a dovednosti s žáky z Uherského Ostrohu, Ostrožské Nové Vsi, Boršic a s domácími ...

Malí herci se činí

I letos funguje na naší škole dramatický kroužek. Letos ho navštěvuje dvanáct dětí z druhého a třetího ročníku. Děti mají za sebou několik předvánočních vystoupení se svým čertovským pásmem.  Předvedly  ho při rozsvěcování vánočního stromu, v Charitním domově pro seniory a na tvrzi pro hlucké seniory, vždy s velkým nadšením a elánem. Napsala Mgr. Hana Jackivová   

Dějepisná olympiáda

Na konci měsíce listopadu se žáci osmých a devátých tříd zúčastnili školního kola dějepisné olympiády. Letošní téma bylo „Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace“. Na rozdíl od minulých ročníků, které byly zaměřené spíše na konkrétní historická období, letošní téma bylo napříč různými obdobími. Žáci tak měli možnost zopakovat si učivo ...

Provoz školní jídelny

    Upozorňujeme všechny strávníky školní jídelny, že provoz jídelny bude po vánočních prázdninách zahájen 7. ledna 2019. Děkujeme za pochopení.  

Spěchej pomalu!

Střední odborná škola Luhačovice letos vyhlásila 6. ročník literární soutěže Spěchej pomalu! Zapojilo se 27 škol a organizátorům přišlo celkem 116 prací. Z naší školy se zúčastnily dvě žákyně – Veronika Mátlová 6. B a Esti Sochorcová 8. A. Úkolem bylo napsat fantasy, hororový, dobrodružný příběh, nebo komiks na volné téma. Všechny práce hodnotili známí spisovatelé Jan ...

Na návštěvě městského úřadu

Žáci druhých tříd navštívili v rámci prvouky, kde se právě učí o Hluku, městský úřad. Průvodce jim dělal pan starosta Martin Křižan. Žáci se dozvěděli spoustu nových informací, prohlédli si všechny kanceláře a zahrnuli pana starostu množstvím všetečných otázek, na které jim trpělivě odpovídal. Napsala Mgr. Hana Jackivová 

Mikulášská nadílka

Ve středu 5. prosince proběhla v naší škole mikulášská obchůzka s nadílkou, kterou připravili již tradičně žáci 9. ročníku. Kromě dětí z prvního stupně navštívili také obyvatele Charitního domova pro seniory. Babičky a dědečkové byli velmi potěšeni a  rádi zazpívali Mikulášovi a jeho družině několik pěkných písniček. Za to je andělé odměnili malými dárky. Potom se Mikuláš s krásnými anděly ...

Upozornění školní jídelny

Upozorňujeme všechny strávníky školní jídelny, že v průběhu měsíce prosince se bude ve školní jídelně vařit pouze jedno jídlo každý den z důvodu mnohonásobné a dlouhodobé pracovní neschopnosti zaměstnanců ŠJ. Děkujeme za pochopení.