Žákovský parlament na konferenci

Při příležitosti Regionální konference žákovských parlamentů, která se konala v pátek 13. března, se vybraní žáci vydali do Veselí nad Moravou, kde představili úspěchy našeho žákovského parlamentu. Miriam Oros, Dorota Kotačková a Ondřej Kučera vystoupili před zaplněným sálem Kulturního domu: představili zde složení parlamentu, jeho dosavadní aktivity i plány do budoucna. Mohli se pochlubit úspěšným pořádáním nejen halloweenských, vánočních a valentýnských dílniček, ale také řadou dobročinných akcí, například Dnem proti rakovině, Dnem podpory lidí s Downovým syndromem či sbírkou pro válečné veterány (vlčí máky). V průběhu konference se navíc ukázalo, že náš žákovský parlament patří mezi velmi dobře fungující, zejména v oblasti organizace akcí, což bylo patrné i při srovnání s ostatními prezentujícími. Součástí konference byl také společný projekt všech zúčastněných žákovských parlamentů z našeho okresu a školení koordinátorů.

Děkujeme žákovskému parlamentu za skvělou reprezentaci naší školy. 

Napsal Mgr. Lukáš Mahdal