Deváťáci v Praze

Přestože mělo první den pršet, přivítalo deváťáky koncem dubna v Praze příjemné slunečné počasí a vydrželo všechny tři dny jejich (zřejmě) posledního školního výletu na základní škole.

Po výstupu z vlaku Leo Express, vyřízení jízdenek na MHD a uložení zavazadel na hlavním nádraží mohla začít úvodní procházka po Praze – prvním známým místem bylo Václavské náměstí, po krátkém rozchodu Betlémské náměstí a Národní třída. Z ní už pak výprava zamířila na zamluvenou exkurzi – prohlídku Národního divadla. Následoval přejezd na ubytování v hotelu Volha, poté návštěva Vyšehradu a Slavína, dále obchodního centra Chodov a večerní procházka na vyhlídku u Pražského hradu, pak malostranskými uličkami k Vltavě a na Karlův most.

Druhý den jsme začali opět v sídle hlavy státu, ale prošli jsme od Letohrádku královny Anny zahradami postupně na nádvoří Hradu, kde jsme navštívili Chrám sv. Víta, Starý královský palác, Baziliku sv. Jiří a Zlatou uličku. Odpoledne výpravu čekala prohlídka Muzea Karlova mostu a poté zajímavá plavba malou lodí po Vltavě pod několika oblouky Karlova mostu, do Čertovky a zase zpět. Výlet po Praze pokračoval na Staroměstském náměstí, nákupy v obchodním centru Palladium a večerní procházkou po Náplavce.

Závěrečný den zavítaly deváté třídy do Národního technického muzea, poté vyjely lanovkou na Petřín, kde si mohly „vyšplhat“ na rozhlednu a pobavit se v Zrcadlovém bludišti. Z Petřína jsme sešli ke Strahovskému klášteru, na Loretánské náměstí, Hradčanské náměstí a poté Nerudovou ulicí na Malostranské náměstí, přes Karlův most na Staroměstské náměstí a celý výlet jsme zakončili opět na Václavském náměstí, kde měli žáci poslední samostatný rozchod.

Pak už nás čekala pouze čtyřhodinová večerní jízda vlakem domů, během níž přišla úleva pro bolavé nohy, ale celkově se všichni vraceli spokojení, plní zážitků a nových poznatků o hlavním městě.

Napsal Mgr. Miloš Barták