Exkurze na SPŠOA v Uherském Brodě

Deváťáci se rozhodují o své budoucnosti, což není jednoduchá věc. V rámci možností přijíždějí do naší školy zástupci některých středních škol, aby představili nabízené obory. Jiné školy si zvou žáky ZŠ na exkurze přímo k nim. Jednu takovou mají za sebou 9.A a 9.B – v úterý 9. 11. navštívili Střední průmyslovou školu a Obchodní akademii v Uherském Brodě.

Žáky nejprve přivítal pan ředitel PeadDr. Rostislav Šmíd a pohovořil s nimi o tom, co by je v budoucnosti mohlo čekat. Pak už se třídy rozdělily na několik skupin, které absolvovaly letmou prohlídku školy v jejích budovách, včetně strojírenské výrobní haly, elektrikářské dílny, pracoven s počítačovou a robotickou technikou a dalších. Prohlédli si i tělocvičnu, nově zakoupený elektromobil Hyundai Ioniq a exkurzi zakončili v 3D kině. Samozřejmě jim byly představeny různé maturitní i učňovské obory, takže mají milí deváťáci o čem přemýšlet :-).

Napsal Mgr. Miloš Barták