Exkurze za letadly

    Ve čtvrtek 10. června 2021 se 8. ročník zúčastnil jedné z mála exkurzí v tomto školním roce, do Střední školy letecké v Kunovicích. Zprvu snad nikdo z nás nevěděl, co nás čeká. Ale myslím, že nakonec jsme všichni odjeli s pár novými zážitky, vědomostmi a známostmi. Byli jsme obeznámeni s vybavením školního letadla L-410. Dokonce jsme se do zmíněného letounu a ještě do druhého – výsadkového, mohli posadit, podívat se do pilotní kabiny a zkusit si v ní „řízení“. Navštívili jsme i školní dílny a s pomocí žáků SŠ si vyrobili drobné upomínkové předměty z plechu.

     Dále nám umožnili nahlédnout do výrobní haly Aircraft Industries. Komentovanou prohlídkou jsme tedy zakončili zajímavý den. Všichni doufáme, že se příští rok do Kunovic vrátíme, jelikož tentokrát jsme z časových důvodů nestihli větrný tunel a letový simulátor. Děkuji za 8.A i 8.B mistrům výcviku, učitelům a žákům, kteří se nám věnovali. A kdo ví, možná se s některými žáky z našich řad potkají při plnohodnotné výuce.

napsala Veronika Mátlová, 8.B