Lyžařský výcvik 2022

Po roční pauze jsme s žáky sedmých a osmých ročníků mohli opět vyrazit na hory. Po dlouhých letech, kdy naše škola pravidelně jezdila na lyžáky do Beskyd (Velkých Karlovic), byla nucena z důvodu uzavření chaty Pod Javorem hledat nové zázemí. Vše navíc ve velmi krátkém čase na přípravu, kterou ještě komplikovala protiepidemická opatření. Nechtěli jsme, aby o kurz přišli žáci osmých tříd, kteří loni nejeli, tak jsme organizovali kurzy dva. Nejdříve žáci sedmých tříd, kteří se lyžařského výcviku zúčastnili 9. – 14. 1 . 2022, hned o týden později (16. – 21. 1. 2022) přijeli žáci osmých ročníků. Skvělé podmínky pro lyžování nám nakonec nabídl Skiareál Troják v Hostýnských vrších. Kopce v okolí chaty byly téměř holé a neumožnily výcvik na běžeckých lyžích, a tak jsme na večerních přednáškách vše probrali alespoň teoreticky. Na sjezdovce bylo bezmála půl metru sněhu a podmínky pro lyžování byly (mimo jeden až dva dny) téměř ideální. Proběhla soutěž ve slalomu a vždy večer na děti čekal bohatý program, který byl nabitý soutěžemi, hrami, zpěvem a tancem. Závěrečný večer nechyběly ani masky a klasický karneval doprovázený scénkami, které žáci v předvečer secvičovali. Kurz jsme také doplnili krásným výletem na poutní místo Svatý Hostýn. Žáci sedmých i osmých ročníků tvořili po celou dobu výborný kolektiv.

S radostí můžeme říci, že všechny děti odjížděly z LVK jako lyžaři.

Napsal Mgr. Ondřej Machala