Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce

Ve druhé polovině února se konalo okresní kolo olympiády v anglickém jazyce na Základní škole UNESCO v Uherském Hradišti. Žáci ze základních škol byli rozděleni do dvou kategorií – I. A (6. a 7. ročník) a II. A (8. a 9. ročník).

V obou kategoriích  v prvním kole všichni soutěžící  porovnali své znalosti v písemném testu, který se skládal z gramatiky, čtení a poslechu. Ve druhém kole se krátce představili, popisovali obrázek, dále konverzovali nejen  ve dvojicích, ale i s rodilým mluvčím  na vylosovaná témata.


Naše žákyně předvedly skvělé výkony:

Esti Sochorcová z 8. A obsadila nádherné 2. místo v konkurenci 26 vítězů školních kol.

Agáta Dufková ze  7. A, která se této soutěže zúčastnila poprvé,  získala krásné 10. místo v mladší kategorii.

Oběma děvčatům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Napsala Mgr. Markéta Masaříková