Olympiáda v českém jazyce

Během hektického období ke konci 1. pololetí školního roku, kdy se uzavíraly známky a zároveň některé třídy opět „padaly“ do karantény kvůli povánoční vlně Covidu-19, se v naší škole uskutečnilo školní kolo Olympiády v českém jazyce.

Z výše uvedeného důvodu ze ho nemohli zúčastnit žáci 8. ročníku, o úspěch tedy bojovali alespoň deváťáci, pro které to byla také premiéra – kvůli loňské distanční výuce. Devět děvčat a dva chlapci z 9. tříd splnili jak gramatickou, tak i slohovou část soutěže. Tři nejlepší češtinářky se pak dočkaly diplomu a odměny za svou práci – všechny z 9.B: 1. Veronika Mátlová, 2. Lucie Kadlčková, 3. Benedikta Kočí.

Okresní kolo se konalo až 29. března, takže první dvě dívky měly dva měsíce k dobru, aby nasbíraly další zkušenosti a znalosti, které se jim beztak hodí i k přijímacím zkouškám. Na Základní škole Sportovní v Uherském Hradišti pak předvedly také výborné výkony, když mezi více než 50 účastníky skončila Veronika na výborném 11. místě a Lucie 24. – 25. v pořadí.

Nutno dodat, že bodové rozdíly mezi jednotlivými soutěžícími byly minimální, takže děvčatům patří velká gratulace a poděkování za úspěšnou reprezentaci hlucké školy.

Napsal Mgr. Miloš Barták