Praha křížem krážem

Letos jsme se jako žáci devátého ročníku jeli podívat do Prahy. Naším učitelským doprovodem byli paní učitelky Brázdilová a Cibulková, pan učitel Mahdal a naše paní ředitelka.
Po příjezdu do hlavního města jsme se nejprve jeli ubytovat do vysokoškolských kolejí a poté začalo naše prozkoumávání Prahy. První den jsme byli na Václavském náměstí, na Příkopech, v Pařížské ulici a samozřejmě u Staroměstského orloje. Viděli jsme také mnoho domů nejrůznějších známých osobností. Tento den jsme zakončili návštěvou obchodního centra na Flóře.
Druhý den jsme časně vstali, nasnídali se a jeli do centra Prahy, kde nás čekal náš další program. Prvně jsme jeli lanovkou na Petřín, poté naše kroky následovaly na Petřínskou rozhlednu. A řeknu Vám, že tolik schodů jsem snad v životě nevyšlapala, ale za ten výhled to rozhodně stálo! Zde nás ještě čekalo Zrcadlové bludiště, poté jsme se vydali na Loretánské náměstí a dále směrem k Pražskému hradu. Tady jsme nemohli vynechat návštěvu Katedrály sv. Víta a Zlaté uličky. V závěru tohoto dne nás čekala noční Náplavka a musím říct, že noční Praha je opravdu nádherná.
Poslední den byl velice zábavný. Našimi posledními aktivitami byly projížďka loďkou po Vltavě, Muzeum Karlova Mostu a třešničkou na dortu pro nás byla opět návštěva obchodního centra.
Celý výlet nám i přes všechny obavy utekl jak voda a věřím, že z něj máme všichni opravdu krásné zážitky.

Napsala Pavlína Kudělková, 9.A