Soutěže z českého jazyka

ÚSPĚCH V OKRESNÍM KOLE OLYMPIÁDY Z ČESKÉHO JAZYKA

V úterý 26. ledna proběhlo distanční formou okresní kolo Olympiády z českého jazyka. Z naší školy se ho zúčastnila Agáta Dufková (9.A), která tak měla možnost porovnat úroveň vlastního jazykového a slohového projevu s ostatními žáky z jiných škol. Agáta získala o čtyři body méně než vítěz soutěže a skončila na krásném třetím místě.

Agátě srdečně blahopřejeme, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme, ať se jí i nadále daří.

Napsala Mgr. Radka Kremrová


ÚSPĚCH V LITERÁRNÍ SOUTĚŽI „SPĚCHEJ POMALU!“

Stejně jako každý rok se naše škola zapojila do soutěže „Spěchej pomalu!“, kterou pořádá Střední odborná škola Luhačovice.  Do letošního 8. ročníku literární soutěže pro 8. a 9. ročník se zapojilo celkem 22 škol. Odborná porota, vedená básníkem Jiřím Žáčkem a spisovatelem Janem Cimickým, vybírala letos celkem z 81 prací. Práce žáků byly hodnoceny následovně – umístění do 3. místa, dále byla udělena Čestná uznání a Zvláštní ocenění.

Za naši školu byla ČESTNÝM UZNÁNÍM oceněna v kategorii 8. tříd Veronika Mátlová. 

Veronice gratulujeme a přejeme hodně inspirace k dalšímu psaní.

Napsala Mgr. Eliška Novotná