Spolu hravě o dopravě

První stupeň se 15. a 16. listopadu zúčastnil interaktivního programu Spolu hravě o dopravě. Program byl vytvořený a realizovaný ve spolupráci s krajským koordinátorem bezpečnosti silničního provozu (BESIP) a odborníkem z oboru speciální pedagogiky.

Děti byly zábavnou a soutěživou formou seznámeny s některými pravidly silničního provozu. Povídání bylo doplněno praktickými ukázkami a scénkami, které upozorňovaly na nejčastější rizika v běžném silničním provozu i na cyklostezkách. Nezapomenutelným zážitkem pro děti bylo zdolání dráhy ve speciálních brýlích, které simulovaly vnímání člověka pod vlivem alkoholu, drog a jiných omamných látek. Celý program byl doplněn tematickými živými hudebními vstupy.

Napsala Mgr. Monika Tomaštíková