Staleté kořeny

Letošní 100. výročí vzniku našeho státu jsme si začali připomínat již na začátku měsíce října, v období voleb, kdy žáci připravili pro veřejnost výstavu svých prací k oslavám výročí vzniku republiky. Minulý týden v 5. a 8. třídách proběhl interaktivní program Staleté kořeny, který u nás realizovala společnost České studny.

Cílem programu bylo ukázat identitu českého národa připomenutím našich kulturních a duchovních kořenů z minulosti. Na symbolu stromu – lípy – si žáci ukázali propojení dnešní generace s generacemi minulými, důležitost a význam napojení se na naše kořeny. Diskutovali o hodnotách, které propagovaly významné osobnosti našich dějin – Konstantin a Metoděj, Jan Hus, Jan Amos Komenský a Tomáš Garrigue Masaryk. Jsou to hodnoty, na kterých byl založen a stojí český národ a jeho státnost – pravda, víra, svoboda, důstojnost.

Všechny třídy pracovaly aktivně, žáci se nebáli vyjadřovat a obhajovat své názory a pocity. Lípy a pracovní listy, které během přednášek vytvářeli, si můžete prohlédnout v galerii.

Napsala Mgr. Eliška Angerová