Svět očima dětí

Svět očima dětí. Takový byl název projektu, do něhož se naše škola v loňském školním roce zapojila. Zadání znělo jasně. Vytvořte komiks, 3D dílo, video či cokoli podobného na téma „Dezinformace v online prostředí a Fake News“. Z počátku se téma zdálo přinejmenším zvláštní, avšak nějak jsme se s ním poprali. A dokonce se to i vyplatilo. Dvě skupinky z naší školy byly nominovány a pozvány do Prahy na předání cen.

V sobotu 11. září 2021 jsme se vypravily na vyhlášení soutěže. Lenka Mitáčková a já (Veronika Mátlová) jsme dostaly Mimořádné ocenění ve 3. kategorii II. stupně ZŠ za výtvarné dílo. Ovšem druhá skupinka reprezentovala naši školu skutečně bravurně.

Lucie Kadlčková, Marie Lekešová a Benedikta Kočí získaly 1. první místo ve 3. kategorii II. ZŠ za audiovizuální dílo. Diplomy a věčné ceny jsme přebraly z rukou tiskového mluvčího za přítomnosti pana ministra Jiřího Hamáčka.

18. ročníku soutěže ministerstva vnitra pořádaného odborem tisku a public relations se zúčastnilo 1277 žáků z 334 škol České republiky.

napsala Veronika Mátlová, žákyně 9.B