Výroba hudebních nástrojů v 6. ročníku

V hudební výchově žáci šestého ročníku na podzim probírali hudební nástroje, jejich dělení a způsob hry na ně. V lednu dostali za úkol nějaký nástroj vyrobit. Podmínkou bylo, že nástroj musí být zhotoven z materiálů, které najdou doma, a měl by vyluzovat nějaký zvuk. Žáci byli velice nápadití, a proto jsme se v obou šestých třídách mohli těšit z nejrůznějších strunných nástrojů, jako jsou např. kytara, ukulele, banjo či harfa. Velké zastoupení měly také nástroje bicí. Na výrobu nejrůznějších chrastítek byly použity fazole, čočka, rýže, korálky nebo i kokosová skořápka. Nechyběl ani hřeben s pečícím papírem a Panova flétna vyrobená z barevných brček.
Všichni se zadaného úkolů zhostili velmi zodpovědně a na všechny vyrobené nástroje jsme si pak společně zahráli.

Napsala Mgr. Zdeňka Ryšková