Podzim ve Vídni

Na listopad jsme pro žáky sedmých, osmých a devátých tříd s výukou němčiny připravili jednodenní zájezd do Vídně.
V 7 hodin ráno jsme vyrazili vlastním autobusem směr Rakousko. Vídeň nás přivítala v mlhavém oparu. Celý den jsme strávili poznáváním dominant i různých zákoutí tohoto nádherného města. Viděli jsme Schwedenplatz, Ankenuhr, Graben, Hofburg, Rathausplatz, Parlament, Maria-Theresien Platz, Staatsoper, Ring Strasse Galerie, Kärntnerstrasse i Stephansplatz. Část dne jsme strávili například v přírodopisném muzeu Naturhistorischesmuseum am Maria-Theresien Platz. Pak jsme přejeli do Schönbrunn Garten, kde jsme si prošli nejen toto dominantní letní sídlo panovníků, ale i muzeum historických kočárů.

Počasí nám přálo a také účastníci byli super. Na závěr můžeme říci, že se výlet velmi vydařil. Věříme, že si ho i naši žáci užili.