Školní rok 2018/2019

Léto volá: „Končí škola!“

Léto volá: „Končí škola!“

Vážení pracovníci školy, rodiče a milí žáci, přejeme vám všem příjemné prožití letních dní, hodně pohody, sluníčka a dobré nálady. Užijte si krásné léto a v září se na vás těšíme. 

Kariérové poradenství

Kariérové poradenství

Naše škola se v rámci MAP II (MAS Horňácko – Ostrožsko) zapojila do projektu kariérového poradenství. Spolupracujeme se společností VISC s.r.o. Žáci vyšších ročníků se budou moci zúčastnit exkurzí do firem, provozů a institucí. Lépe se seznámí s různými profesemi, což jim usnadní výběr budoucího povolání. Pro ostatní žáky společnost nabízí projektové dny zaměřené na rozvoj polytechnické výchovy. ...

Černobílý den

Černobílý den

Co se Vám vybaví, když se řekne černá a bílá? Někomu den a noc, jinému figurky na šachovnici, pruhované oblečení vězně, panda, film pro pamětníky… Na konec školního roku si žákovský parlament připravil tematický černobílý den. V černobílém oblečení se nám představilo opravdu velké množství dětí, ale i učitelů. Nejen, že většina z nás v ...

Přátelské soutěžení v Nemšové

Přátelské soutěžení v Nemšové

Každoroční tradicí naší školy se stalo setkávání s žáky a učiteli Základní školy Nemšová na Slovensku. Letos jsme na přátelské soutěžení vyrazili my k nim. Soutěžili spolu recitátoři v anglickém jazyce z různých tříd, starší žáci a žákyně ve volejbale a mladší žáci ve fotbale. Větší počet vítězství získala naše škola, a proto jsme dovezli ...

Úspěch v B-ballu

Úspěch v B-ballu

V závěru školního roku se uskutečnil dlouho odkládaný turnaj v B-ballu. Hráli jsme na hřišti Kunovská mlatevňa. I přes horké letní počasí se žáci 4.A pustili do zápasů s velkým nadšením. Dva zápasy jsme vyhráli, jeden prohráli a obsadili tak opět třetí místo, za které jsme si do celoroční tabulky zapsali 4 body. Děti porovnaly své síly a dovednosti s ...

Upozornění školní jídelny

Upozornění školní jídelny

Školní jídelna oznamuje svým strávníkům, že uzavírka odhlášek obědů na čtvrtek 27. 6. a pátek 28. 6. končí ve středu v 8:00 hodin ráno. Děkujeme za pochopení.

Pohár rozhlasu

Pohár rozhlasu

9. května 2019 proběhlo v Uh. Hradišti okresní finále atletické soutěže Pohár rozhlasu. Naše příprava na závod byla omezena – atletická dráha, sektor na skok daleký na stadionu v Hluku nebyly v té době ještě dokončeny. Během samotného závodu bylo chladné, deštivé počasí, jedno z nejhorších za poslední roky. Přesto si žáci, reprezentanti školy, vedli ...

Deváťáci v Praze

Deváťáci v Praze

     Koncem května 22. 5. až 23. 5. 2019 se žáci 9. ročníku zúčastnili exkurze do Prahy. Naplánovali jsme prohlídku hlavních historických částí města a další zajímavosti. Vyrazili jsme ve středu v brzkých ranních hodinách a kolem půl deváté jsme vystupovali v Praze na Hlavním nádraží.      Po ubytování v tiché lokalitě a příjemném ...

Den dětí v režii deváťáků

Den dětí v režii deváťáků

Dne 31. května proběhl již tradičně Den dětí. Žáci devátých tříd si pro mladší spolužáky z prvního stupně připravili čtrnáct soutěžních úkolů, které museli žáci zdárně splnit. Ideálním místem pro dovednostní zápolení žáků prvního stupně se stalo staré hřiště.  Pro naše nejmladší spolužáky jsme si připravili spoustu různorodých disciplín, jako například skákání v pytlích, střelba na branku, ...

Seiferos - dravci

Seiferos – dravci

Ve čtvrtek 30. května k nám zavítala společnost Seiferos zabývající se ochranou dravých ptáků. Sokolníci nás zajímavým a poutavým způsobem seznámili s nejrůznějšími druhy dravců a sov žijícími u nás i jinde ve světě. Součástí přednášky byly i ukázky letu a lovu dravců. Mohli jsme si pohladit výra velkého a viděli jsme i naši nejmenší ...